Week 23

Week 23

DURRENCE LAYNE PERFORMANCE PARTS STREET STOCK DIVISION WEEK 23 RESULTS:

Friday, August 30:

HATTIESBURG SPEEDWAY – HATTIESBURG, MS: 1. Ricky Idom; 2. Hayden Moran; 3. Jeremy Eaton; 4. Landen Jackson; 5. Leslie Brown; 6. Chris Stegall; 7. Doug Taylor; 8. Richard Zeller; 9. Nathan Taylor; 10. Joey Kitrell; 11. Charlie Bush; 12. Roger Flynn; 13. Woody Hughes DNS; 14. Ricky McKenzie DNS.

NORTH ALABAMA SPEEDWAY – TUSCUMBIA, AL: (Week 22 Make-Up Race) 1. Kash Wilson; 2. Noel Bailey; 3. Eddie Riddle DNS.

THUNDERHILL RACEWAY – SUMMERTOWN, TN: (Week 1 Make-Up Race) 1. T.J. Herndon; 2. Eddie Rhinehart; 3. Trevor Woodard; 4. Craig Pedrick; 5. Will Burke; 6. Jimmy Woodard DNS.

Saturday, August 31:

ECM SPEEDWAY – ARKADELPHIA, AL: 1. T.J. Herndon; 2. Jason Baker; 3. Chad Winkles; 4. Sam Hughes; 5. Jeremy Isbell; 6. Noel Bailey; 7. Bobby Joe Robinson; 8. Randy Fowler; 9. Kash Wilson; 10. Seth Varden.

JACKSON MOTOR SPEEDWAY – JACKSON, MS: 1. Hayden Moran; 2. Andrew Boleware; 3. Michael Sojourner; 4. A.C. Parker Jr.; 5. Lexi Grantham; 6. David Williamson; 7. Ryan Allday; 8. Alex Johnson DNS.

SOUTHERN RACEWAY – MILTON, FL: 1. Mike Lane; 2. Dylan Hamilton; 3. Brian Hansford; 4. Austin Moye; 5. Roger Pack; 6. Joseph Nicholson; 7. Michael Porter; 8. Tommy Lowery; 9. Jim Jarvis DNS.

THUNDERHILL RACEWAY – SUMMERTOWN, TN: 1. David Earl Gentry; 2. Trevor Woodard; 3. Bubba Vandygriff; 4. Craig Pedrick.

THUNDER VALLEY SPEEDWAY – GLENMORA, LA: (Week 6 Make-Up Race) 1. Will Nolen; 2. Bobby Chandler; 3. Mickey Steele; 4. Derek Perkins; 5. Joe Rachel; 6. Chase Rasmussen; 7. Zachary Heflin; 8. Bryan Laird; 9. Jordan Vidrine; 10. Joshua Magee; 11. Blaine Perkins.

Sunday, September 1:

DUCK RIVER RACEWAY PARK – LEWISBURG, TN: 1. T.J. Herndon; 2. Chad Winkles; 3. Eddie Rhinehart; 4. Michael Kirby; 5. Keaton Downing; 6. Mark Haddon; 7. David Earl Gentry; 8. Will Burke; 9. Dwayne Waid; 10. Brian Hudson; 11. Gary Tucker; 12. Brent Steele; 13. Joe Hamm; 14. Krista Travis; 15. Trevor Woodard; 16. Logan Hudson; 17. Jansen Woodard; 18. Evan Wrinkle Jr.; 19. Dean Travis; 20. Blake Carter; 21. Bubba Vandygriff; 22 Craig Pedrick.

MAGNOLIA MOTOR SPEEDWAY – COLUMBUS, MS: 1. Lee Ray; 2. Dewayne Estes; 3. Hayden Moran; 4. T.K. King; 5. Jamie Sudduth; 6. Jason Hollis; 7. Kash Wilson; 8. Joseph Hughes; 9. Clint Johnson; 10. Brad Wier; 11. Dustin Dupler; 12. Kevin Spears; 13. Calvin Cook; 14. Brandon Hardin; 15. Parker McWhirter; 16. Shane Hawkins; 17. Eddie Rickman DNS; 18. Jason Byrd DNS; 19. Andrew Boleware DNS; 20. Brodey Elfring DNS; 21. Nathan Stephens.

SOUTHERN RACEWAY – MILTON, FL: (Week 11 Make-Up Race) 1. Mike Lane; 2. Jeremy Eaton; 3. John Cody; 4. Stuart Wilson; 5. Austin Moye; 6. Joseph Nicholson; 7. Gueston Rogers; 8. Shane Haynes; 9. Tyler Wolters; 10. Tommy Lowery; 11. Dylan Hamilton DNS.

THUNDER VALLEY SPEEDWAY – GLENMORA, LA: 1. Will Nolen; 2. Mickey Steele; 3. Derek Perkins; 4. Joe Rachel; 5. Bobby Chandler; 6. Derek Ganson; 7. Zachary Heflin; 8. Chris Barmore; 9. Brandon Roshong; 10. Scottie Benjamin; 11. Blaine Perkins.